To jest stara wersja strony!


Dookoła Win Kanaryjskich

Dookoła Win Kanaryjskich

Start i Meta: Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Termin: 29.11-20.12.2014

CENA

29.11-20.12.2014 - 3600PLN - (brak miejsc)

29.11-13.12.2014 - 2550PLN - (brak miejsc)

29.11-9.12.2014 - 1950PLN - (brak miejsc)

29.11-6.12.2014 - 1400PLN - (brak miejsc)

7.11-20.12.2014 - 2550PLN - 2 miejsca

7.12-14.12.2014 - 1400PLN - (brak miejsc)

10.12-20.12.2014 - 1950PLN - 2 miejsca

14.12-20.12.2014 - 1400PLN - 4 miejsca

INFORMACJE PODSTAWOWE

Winnica na La PalmieZnamy wina hiszpańskie, chilijskie, kalifornijskie, australijskie. Wszyscy degustują francuskie, włoskie, czy południowoafrykańskie. Czy mieliście okazję poznać spektrum smaków win z Wysp Kanaryjskich? Zachowały się tam gatunki winorośli, które dzięki izolacji od europejskiego kontynentu pozostały niezmienione w uprawie od wieków. Uprawiane na wulkanicznym piasku między językami zastygłej lawy dają plony wystarczające zaledwie na wyprodukowanie wina na lokalny rynek. Zapraszamy na rejs podczas którego odwiedzimy wszystkie Wyspy Kanaryjskie i zajmiemy się degustacją najbardziej charakterystycznych dla nich gatunków win.

TRASA

Planowana trasa rejsuWyruszamy z Las Palmas de Gran Canaria lub Santa Cruz de Tenerife i kierujemy się na północny wschód na uroczą La Graciosa, najmniejszą z zamieszkałych kanaryjskich wysp. Wody wokół wyspy stanowią największy europejski morski rezerwat przyrody. Następnie kierujemy się na południe na Lanzaorte, wyspę będącą żywym przykładem niszczycielskiej siły wulkanów i dalej na Furtaventurę na której znajdziemy unikalne na archipelagu piaszczyste plaże i raj dla kite’owców. Stąd kierujemy się na zachód, robimy postój na południowym brzegu Gran Canarii gdzie piaszczyste wydmy usypał piasek przyniesiony przez afrykańskie wyże z Sahary. Stamtąd dalej na zachód na Gomerę. To jest pierwsza z wysp gdzie czas płynie wolniej, a ludzie jakby bardziej oddaleni od cywilizacji, w głębi las tropikalny i niesamowita przyroda. Kolejne wyspy to El Hierro i La Palma - najbardziej na zachód wysunięte wyspy archipelagu. Tu będziemy rozkoszować się niesamowitymi krajobrazami utworzonymi przez setki lat aktywności wulkanicznej… no i oczywiście wina, w szczególności na La Palmie gdzie panują wspaniałe warunki do uprawy winorośli. Z Santa Cruz de La Palma przeskoczymy do Santa Cruz de Tenerife gdzie nie omieszkamy odwiedzić najwyższego szytu na wyspach - wulkanu Teide. Po zakończeniu wycieczki na Teneryfie pozostanie nam już ostatni skok z powrotem na Gran Canarię.Fuji 085.jpg

O JACHCIE

Sifu pod żaglamiSifu na kotwicyDo Państwa dyspozycji oddajemy dzielny, pełnomorski jacht Bruce Roberts 44 “SIFU”. Pod jego pokładem, znajdują się 2 dwuosobowe kabiny i przestronna mesa, z dodatkowymi miejscami dla 2 osób załogi, dobrze wyposażona część kuchenna z lodówko-zamrażarką, łazienka z prysznicem oraz ogrzewanie gazowe.

Wnętrze SifuJachty klasy Bruce Roberts to dwumasztowe jednostki idealnie nadające się do oceanicznych rejsów. Są mocne, dzielne i szybkie, a podróż nimi jest bezpieczna i komfortowa.

Zastrzegamy możliwość zmiany jednostki. Jeśli to nastąpi będzie to z pewnością jacht wyższej klasy.

POGODA

W słońcu z widokiem na TeneryfęKanaryjska pogoda to wieczne wczesne lato. Temperatury w okolicach 24-28 stopni Celsjusza i słońce świecące wyżej i dłużej niż w tym czasie w Polsce pozwolą na przygotowanie się w cieple do świąt i pełni zimy w kontynentalnej Europie.

TRANSPORT

Samolotem należy dostać się do Santa Cruz de Tenerife lub Las Palmas de Gran Canaria. Najlepsze połączenia można znaleźć przez Barcelonę lub Londyn. Z Poznania i Wrocławia możemy trafić też na połączenia czarterowe. Polecamy linie Wizzair lub Ryanair latające tam z Warszawy w dniach rozpoczęcia i zakończenia rejsu. Na miejscu będzie czekał przedstawiciel armatora.

WALUTA

Wyspy Kanaryjskie, mimo że są odległe od kontynentu europejskiego są częścią Hiszpanii więc posługiwać się tam będziemy Euro (1 EUR = 4,22 PLN - stan na początek marca 2014).